TLC Frekans

36
2543
views

Discovery Communications, Doğuş Yayın Grubu ile gerçekleştirdiği CNBC-e ‘nin satın alma anlaşmasını takiben, televizyon endüstrisinde dünya çapında gerçek bir lider olan eğlence ve yaşam tarzı kanalı TLC ‘nin Türkiye ‘de yayına gireceğini duyurmasıyla birlikte Cnbc-e ‘nin yayın hayatına son verilip yerine Tlc ‘nin yayın hayatına başlamasına karar verilmiş oldu.

Amerika menşeli kanal, Türkiye ‘ye özgü farklı bir yayın yapacak. Kanalın tarihine bakacak olursak ilk olarak 1972 yılında “Department of Health, Education, and Welfare” ve “NASA” tarafından “Appalachian Community Service Network” adıyla kurulmuştu. 1980 yılında ise “ACSN” özelleştirildi ve adı Kasım 1980 ‘de “The Learning Channel” olarak değiştirildi ve daha sonradan “TLC” şeklinde kısaltıldı.

Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Hindistan ve Güney Afrika ‘da yayınları bulunan kanal, Kasım 2015 ‘te ülkemizde de yayın başladı.

Kanalın gündüz yayın akışı, ağırlıklı olarak Oprah Prime, Cake Boss ve Say Yes to the Dress gibi yaşam tarzı yapımlardan oluşmaktadır. Prime Time ‘da yani akşam kuşağında ise; Kasım ayında kanalda ilk gösterimi yapılan Fear the Walking Dead ve Aquarius gibi kurgu, komedi ve yaşam tarzına dayalı programlar yer almakta.

TLC TV ‘nin 2018 güncel ve yeni frekans bilgileri:

Platform Frekans
Türksat 12379 H 30000 3/4
D-Smart 36. kanal
Digiturk 30. kanal
Teledünya 69. kanal
Tivibu 35. kanal

36 YORUMLAR

  1. Tp eklede tlc nin tum ayarlarini girip ekle diyorum aratta dedim fakat boyle bir kanal zaten var diyor. Tlc var evet ama yayin yok suan. Tlcyi actigimda yeni yayin bilgileri basliginda bir ekran cikiyor sadece. Bir turlu cozum bulamadim yardimci olurmusunuz?

  2. Samsung uydu alıcılı tv, tp veritabanını sıfırladım. 12378, 12379, 12380 teker teker girdim arattırdım. TP kaydı olmuyor. Kanal çıkmıyor. 12015’te (TLC kanal taşındı) yazısı çıkıyor. Defalarca farklı şeyler denedim. Olmadı. Sizce neyi yanlış yapıyorum?

  3. Samsung uydu alıcılı tv, tp veritabanını sıfırladım. 12378, 12379, 12380 teker teker girdim arattırdım. TP kaydı olmuyor. Kanal çıkmıyor. 12015’te (TLC kanal taşındı) yazısı çıkıyor. Defalarca farklı şeyler denedim. Olmadı. Sizce neyi yanlış yapıyorum?

  4. Admin merhaba Almanyadan yazıyorum. Uydu alıcılı samsung tv türksat 42Eda tlc yi bulamıyorum. Bir alt bir üst 12378 vs hepsini denedim. Başka yada güncel frekans bilgisi varmış? Yardımcı olurmusunuz?

    • TLC Türkiye’nin yayın yaptığı frekans yani 12379 H, Türkiye kapsama alanında yayın yapmaktadır. Yani Almanya’dan bu frekansı alamazsınız maalesef.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here