MasterChef Türkiye (20 Eylül 2020) Haftanın Finali

0
17
views

TV8’in sevilen yemek programı MasterChef 2020’nin bu haftanın eleme finaline geldik. Bu hafta neler olduğunu sırasıyla listeleyelim bu yazımızda ve ayrıca bugün yayınlanacak olan bölümün tanıtım videosunu bulabileceksiniz.

20 Eylül 2020 Pazar – MasterChef’e Kim Veda Edecek?

14 Eylül 2020 Pazartesi – Takımların Belirlenmesi

Geçen haftaki elemeden sonra yarışmaya Selin geri geldi.

Yarışmanın bu haftaki ilk bölümünde şefler Oreo ana malzemesi olan yaratıcı tatlı yapmasını istediler. Bu yarışmayı Furkan kazandı ve mavi takımın kaptanı oldu. Kırmızı takımın kaptanlığına ise yeni gelen Selin’i seçti. Bunun sonunda da aşağıdaki takımlar oluşturuldu.

Mavi Takım

Kırmızı Takım
Furkan Selin
Emir Barbaros
Serhat Berker
Esra Tanya
Özgül Ayyüce
Duygu Sefa
Celal Ebru
Uğur Eray

 

Bölümün devamında ise Furkan ve Selin ikili düelloda kadın budu köfte yemeğini yapmak için mücadele verdi. Ve bunu da Furkan kazandı ve Mavi takım 5 dakikalık süre avantajını kazandı.

15 Eylül 2020 Salı – İlk Eleme

Başabaş geçen takımların ilk yarışmasını sokak yemekleri yapıldı ve Kırmızı takım kazandı. Yarışmada dokunulmazlığı ise nerdeyse her hafta elenme potasına giren Duygu oldu ve seçtiği aday da Serhat oldu.

Daha sonra da oylamaya geçildi, oylamada ise Celal ve Özgül aynı sayıda puan aldılar ve karar mavi takımın kaptanı Furkan’a kaldı. Furkan da Özgül’ün adını verdi ikinci elenme adayı olarak.

17 Eylül 2020 Perşembe – İkinci Eleme

Yarışmanın ikinci eleme gününde sıfır atık yemek yarışması yapıldı ve bu kez kazanan takım mavi takımdı. Kırmızı takımda dokunulmazlığı Eray aldı, O da aslında her hafta eleme potasına gönderilen bir yarışmacıydı.

Eray’ın eleme oyunu için seçtiği kişi Sefa oldu. Daha sonrasında oylamaya geçildi ve bunun sonunda da kırmızı takımın kaptanının adı çıktı. Bunda yaptığı büyük hata da önemli bir etkiye sahipti.

19 Eylül 2020 Cumartesi – Üçüncü Eleme

Yarışmanın bu hafta içerisinde yapılan son eleme turunda ise kazanan yine mavi takım oldu. Kırmızı takım bu hafta içerisinde ikinci kez elemeye yarışmacı göndermek zorunda kaldılar. Dokunulmazlığı yine Eray kazandı ve bu kez yarışmanın sessiz sakin ismi olan Tanya’yı aday gösterdi.

Daha sonra da eleme sonucunda da Berker’in adı çıktı. Bunun sonucunda Berker ikinci kez potaya girmek zorunda kaldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here