Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına Nasıl Katılırım?

0
19
views

ATV’nin en sevilen bilgi yarışmalarından birisi olan ve isim ve sunucular değiştirmesine rağmen konsept olarak yıllardır devam yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına siz de katılmak ister misiniz?

Öncelikle belirtmekte fayda var, eğer ilgi çekici bir hikayeniz yoksa hiç boşuna niyetlenmeyin. Her ne kadar bilgi ölçmeyi hedefliyor olsa da TV programı olduğu için reyting ve izleyici çekmek öncelikli amaç.

Eğer ilginç bir hikayeniz olduğunu düşünüyorsanız ve kendinize güveniyorsanız, şimdi başvuru adımlarına geçebiliriz.

Yarışmaya başvuru için KİM MİLYONER OLMAK İSTER Başvurusu sayfasını ziyaret etmelisiniz. Şimdi de size başvuru formunu doldurmanız konusunda ipuçları vereceğiz

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına Nasıl Bir Resim Yüklemeliyim?

En can alıcı noktalardan birisi, yarışma formuna yükleyeceğiniz resim olacaktır. Sakın vesikalık resim yüklemeyin, vize başvurusu yapmıyorsunuz sonuçta ve karşınızdaki kişi sizin tanımaya değer olduğunuzu düşünmeli. Yani yüklediğiniz fotoğraf karşıdaki kişi üzerinde bir merak oluşturmalı.

Bundan sonraki alanlar biraz daha klişe bölümler. Adınız, soyadınız, TV kimlik numaranız, doğum tarihiniz, cinsiyet, doğum yeriniz, yaşadığınız şehir, iletişim bilgileri, mezun olduğunuz okullar, mesleğiniz, babanızın mesleği, konuştuğunuz diller, medeni durumunuz gibi alanlarda değiştirebileceğiniz ya da karşıdaki kişiyi etkileyebileceğiniz çok birşey yok aslında. Burada ilginç meslek grupları dikkat çekmektedir, ayrıca dil konusunu boş bırakmamanız önemlidir, bu da ilgi çekebilecek bir noktadır. Telefon numaranızı yazdıktan sonra kontrol edin birkaç kez, çünkü sizinle iletişime geçemezlerse ilgi çekici bilgilerin hiçbir anlamı olmayacak.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışması Başvurusunda Nasıl Fark Yaratabilirim?

Eveeet şimdiye kadar fark yaratabilecek tek şey yüklediğiniz fotoğraftı. Bundan sonraki alanlarda ise başvuruda farkı yaratabileceksiniz. En Beğendiğiniz 3 kitap, en beğendiğiniz 3 film soruları artık sizin kişiliğiniz hakkında bilgi vermeye başlıyor olacak. Kitap ismi seçerken klişe kitapları yazmayın, duyduğunda karşı tarafın ilgisini çekebilecek ve farklı olabilecek kitapları yazın. Bunun yanında dünya klasiklerinden de bir tane yazabilirsiniz. Film konusunda da ise korku ve gerilim filmi yazmamay özen göstermeniz sizin açınızda artı bir fayda olacaktır. Bu kısma da IMDB TOP 100 filmlerinden eklemeniz iyi olabilir.

Bir sonraki soru ise Özel Bir Yeteneğiniz Var Mı, tahmine edeceğiniz üzere bu soruya kesinlikle hayır dememelisiniz. Yazının başında da belirttiğimiz gibi, sizin katıldığınız bir TV programı ve reyting herşey. Sesiniz güzelse güzel şarkı söylerim diyebilirsiniz, dans ediyorsanız kesinlikle belirtin.

Şimdi de Yurt dışında Nereleri Gördünüz sorusuna gelelim. Bu da boş geçmemeniz gereken sorulardan biri. Yarışmaya katıları gördüğümüzde, yurtdışına gidenler, farklı kültür tanıma fırsatı bulanlar birkaç adım önde diyebiliriz. Bu da karşıdaki kişi ile ilgil çekici konuşmaları arttırabileceği için gittiğiniz tüm yerleri yazın bu soruya.

Daha Önce “Kim Milyoner Olmak İster” Mülakat Görüşmesine Katıldınız Mı sorusuna da kesinlikle doğru cevabı vermelisiniz. Kayıtlar tutulduğu için vereceğiniz yanlış cevap daha diğer sorular değerlendirilmeden elenmenize yol açabilir.

Programda hedeflediğiniz para ödülü ne kadar sorusuna da yüksek bir miktar olarak cevap verin. Hırslı biri olduğunuzu ve kendinize çok güvendiğiniz izlenimi oluşturmanızı sağlayacaktır bu. Özgüvenli kişiler de yarışmada seyircilerin büyük ilgisini çektiği için yarışmada bir adım ileri taşıyabilir sizi.

Hedeflediğiniz para ödülünü kazanırsanız ne yapacaksınız sorusu için de cevabınız yaratıcı olmalı. Az bilinen bir yeri gezmek, orada bir süre yaşamak, kuzey ışıklarını görmek vb gibi şeyler yazabilirsiniz.

Kendinizi nasıl tanımlarsınız sorusu da sizi en farklı kılacak sorulardan birisidir. Kesinlikle tekdüze bir cevap vermeyin. Farklı olduğunuzu, sizi tanımaları gerektiği izlenimi oluşturun. Çok eğlenceli biri olduğunuzu gösterin. Farklı hobiniz varsa anlatın.

Bol şanslar…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here