Günün Fıkrası: Siyah ve Beyaz & Nasreddin Hoca

0
42
views

Siyah ve Beyaz

Dursunla Temel at almışlar. Yolda gelirken Dursun ağlamaya başlamış. “Noldu dursun” diye sormuş Temel. “Yaa temel biz bu atları nasıl ayırt edicez” demiş. “Ben, benimkinin kuyruğunu keseyim” demiş Temel.
Gece cemal ahıra girer ve öbür atın da kuyruğunu keser. Sabah gene aynı, Dursun ağlar ve Temel bir çare bulur “Ula dursun siyah olan senin olsun beyaz olan benim olsun daaa”.

Nasreddin Hoca

Nasreddin Hoca köyde kadın ve kızları çalışması için tarlaya götürürmüş. O gün yine götürmüş giderken de yanında tam süzülmemiş bir kase yoğurt götürmüş. Yoğurdu dala bağlamış, biraz zaman geçtikten sonra uykusu gelmiş ağacın gölgesine uzanmış. Tam uyuyacakken süzülen yoğurttan bir damla su hocanın yüzüne damlamış. Bir iki üç derken hoca artık dayanamayıp yoğurt damlama mikerim haaa demiş bir iki üç hoca yapmış yapacağını.
Öğle yemeğine tarladaki kadınlar kızlar gelmiş getirdiklerini yemeye başlamışlar. İçlerinden tam evlenme yaşında güzel bir kız yoğurdu parmaklamış yemiş ve hocaya: hoca yoğurdun pek tatlıymış demiş.
Hoca da onun yediğini sen de yesen sen de pek tatlı olurdun demiş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here