Günün Fıkrası: Ada & Emireri

0
21
views

ADA

Bir gün Temel, Bağdatlı ve İranlı uçakta giderken uçak bozulur ve adaya çakılırlar. Fakat üçüne de birşey olmaz. Bir gün İranlı bir sihirli lamba bulur bakın arkadaşlar lamba buldum der. Lambayı ovunca lambadan cin çıkar ve “3 tane hakkınız var, dileyin benden ne dilerseniz” demiş.

Her birinin bir hakkı varmış. İranlı, İran’a geri dönmek istemiş ve cin hemen isteğini yerine getirmiş.

Bağdatlı da “Ben Irak’a dönmek istiyorum” demiş. Cin onu da Irak’a göndermiş.

Sonrasında sıra bizim Temel’e gelmiş. Temel de “Haçan pen arkadaşlarimu çok özledum, onlari geri getür” demiş. Cin bu isteği de yerine getirmiş ve arkadaşları adaya geri gelmişler.

EMİRERİ

İki tane subay kendi aralarında konuşuyorlarmış. Biri diğerine “Benim emirerim dünyanın en salak emireri” diyor, diğeri  de “Hayır benim emirerim daha salak” diye cevap veriyormuş.

Dışarıda da emirerleri, kendi aralarında komutanları için aynı şeyleri söylüyormuş. Biri “Dünyanın en salak komutanı benim ki” derken öteki de “Hayır, benimki daha salak” diyormuş.

Subayın biri diğerine “Bak göstereyim istersen” demiş..Emirerine bakarak, “Oğlum gel buraya” demiş.

Emireri de “Emret komutanım” diyerek selam vermiş.

Komutan da “Bana git eczaneden 1 kilo et al gel” diye emir vermiş. Emireri çıkıp gitmiş. Bunun üzerine de komutan, “Gördün mü bak salağı, eczaneye et almaya gönderdim” demiş.

Emireri, emri aldıktan sonra çıkmış ve arkadaşına, “Gördün mü benim salak komutanı, bugün her yer kapalı ama beni et almaya gönderiyor” demiş.

Diğer komutan emirerini çağırmış bu kez. “Oğlum git bak bakayım ben evde miyim değil miyim?” diye emir vermiş emirerine. İkinci emireri de”Emredersiniz komutanım” diyerek çıkmış. Daha sonra ikinci komutan, “Gördün mü salağı, benim eve gönderdim bana baksın diye.

İkinci emireri de odadan çıktıktan sonra arkadaşının yanına gidiyor ve “Bak gördün mü, benimki daha salak demiştim sana. Elinin altında telefon varken, evi aramak hiç aklına gelmiyor ve beni gönderiyor bakayım diye” demiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here